by
on
under
Permalink

Rebirthing

Rebirthing jest szybką i skuteczną metodą samodoskonalenia się i przywracania równowagi duchowej, psychicznej i energetycznej. Łączy ona w sobie techniki pracy z umysłem i oddechem, jest prosta i bezpieczna. Bez względu na to w jakim punkcie jesteśmy, mamy za sobą bagaż doświadczeń, stłumionych emocji i napięć. Pozostają one w naszym ciele fizycznym i psychice niczym osad, którego usunięcie pozwala cieszyć się teraźniejszością. Przeszłe doświadczenia często wiodą nas na manowce i tworzą nieprawdziwy wizerunek siebie. Rebirthing pozwala doświadczać kim naprawdę jestem i odzyskać naturalne zaufanie do siebie i świata. Sesja oddechowa jest procesem energetycznym, który przywraca swobodny przepływ energii, poszerza świadomość i pomaga całkowicie się rozluźnić.

Słowo „rebirthing” w dosłownym tłumaczeniu z jęz. angielskiego oznacza „odradzanie”. Dla ludzi, którzy poznali Rebirthing staje się on prostym narzędziem wielofunkcyjnym pozwalającym na szybkie i skuteczne wykorzystanie w wielu życiowych sytuacjach.

Podstawową cechą Rebirthingu jest praca z własną energią za pomocą oddechu.

To co można uzyskać dzięki własnej pracy z oddechem w skrócie można przedstawić w następujących punktach:

AKCEPTACJĘ – poznawanie i zrozumienie siebie oraz otaczającej nas rzeczywistości, zjawisk, ludzi w rozumieniu odpowiedzi na pytania: „Dlaczego mnie to spotyka? Dlaczego mi się to przytrafiło? Jakie to ma znaczenie? Kim jestem? 

OCZYSZCZENIE – wykorzystanie technik świadomego oddechu w celu neutralizacji i integracji emocjonalnych, umysłowych i fizycznych bloków i napięć, traum, urazów przeszłości, a także negatywnych przekonań i uzależnień.

RELAKSACJĘ – proces tworzy naturalne poczucie relaksu i radości, rozszerza świadomość. Daje osobie w nim uczestniczącej odczucie nowego startu w życiu, z większą świadomością celu, głębszą radością i współczuciem.

INTEGRACJĘ – połączenie i zgodne działanie funkcji Intelektu, Emocji  i Fizyczności. Gdy w organizmie istnieją bloki, te trzy funkcje działają niezależnie od siebie, a jedna z nich dominuje nad innymi tworząc dysharmonię. To zaburzenie równowagi oddziałuje na wszystkie obszary życia człowieka. W życiu przejawia się to tym, że:

- w sferze Intelektu człowiek nie panuje nad swoją świadomością, bo nie potrafi się skoncentrować na tym na czym akurat chciałby, zaś tysiące innych myśli przychodzą mu do głowy. Spróbuj teraz przez dwie minuty myśleć tylko o jednej rzeczy, tak aby inne myśli Ci nie przychodziły do głowy. Jeżeli Ci się to udało to w porównaniu z większością populacji jesteś Mistrzem panowania nad własnym umysłem. Gratuluję. Jeżeli Ci się to nie udało, zastanów się… przecież to Twoje myśli… Twój umysł… tylko Ty masz do niego dostęp… Czyżby ktoś lub coś innego go kontrolowało i kazało Ci co i kiedy masz myśleć? Odpowiedź istnieje i mam nadzieję, że zechcesz ją poznać. Niestety żeby ją poznać musisz jej doświadczyć świadomie na samym sobie…

- w sferze emocji jest podobnie. Ileż to razy opanowują Cię emocje nad którymi nie potrafisz zapanować – strach…, gniew… nienawiść… bezradność… żal… Zastanów się… przecież to Twoje emocje… Twoje odczuwanie… tylko Ty masz do nich dostęp… Czyżby ktoś lub coś innego je kontrolowało i kazało Ci co i kiedy masz czuć? Odpowiedź istnieje i mam nadzieję, że zechcesz ją poznać. Niestety żeby ją poznać musisz jej doświadczyć świadomie na samym sobie…

- w sferze fizyczności jest podobnie. Ileż to razy Twoje ciało odmawia Ci posłuszeństwa? Dostajesz nerwowych tików i nie możesz nad nimi zapanować. A może w sferze seksualnej nie panujesz nad ciałem? Dotąd było wszystko OK i nagle brak reakcji? Dlaczego? Na pewno też znasz te sytuacje kiedy nagle i niespodziewanie przychodzi choroba, nad którą nie potrafisz zapanować i z którą nie potrafisz sobie poradzić. Nie wiesz dlaczego ani skąd się wzięła. Nawet nie sądziłeś, że Cię to spotka. Nagle dowiadujesz się, że Twoja choroba rozwijała się w Tobie przez lata. Jak to? Nie wiedziałeś o tym? Twoje ciało nic Ci nie powiedziało? Przecież było cały czas z Tobą. Nie panujesz nad nim? Nie czujesz go w pełnym zakresie? To kto ma je czuć? Czyżby było ono odrębnym samodzielnym tworem nad którym mamy niezwykle ograniczony zakres kontroli? Więc kto albo co nim steruje i kontroluje je w pozostałym zakresie? Odpowiedź istnieje i mam nadzieję, że zechcesz ją poznać. Niestety żeby ją poznać musisz jej doświadczyć świadomie na samym sobie…

Teraz jeżeli uświadomisz sobie, że nie panujesz nad swoim życiem w żadnej z tych trzech funkcji (a innych już chyba nie rozróżniasz) albo panowanie nad nimi jest wbrew Twojej woli znacznie ograniczone, to z pewnością zastanowisz się nad pytaniem: W takim razie kim ja jestem? Odpowiedź istnieje i mam nadzieję, że zechcesz ją poznać. Niestety żeby ją poznać musisz jej doświadczyć świadomie na samym sobie.

ZROZUMIENIE I WYKORZYSTANIE    w swoim życiu niezmiennych zasad funkcjonowania wszechobecnej Energii stwarzającej Twoją rzeczywistość. 

Praktyka Rebirthingu docelowo prowadzi do stopniowego poznawania i nabywania umiejętności gromadzenia i kontrolowania energii w celu przywrócenia równowagi ducha i ciała, a także otaczającej Cię rzeczywistości zgodnie z założeniem „Moje myślenie kreuje moją rzeczywistość”. 

Żeby za pomocą świadomości coś zmienić w swoim życiu, najpierw musisz nauczyć się zrozumieć to co już w nim masz, poznać przyczyny takiej a nie innej kreacji, nauczyć się zaakceptować swoją przeszłość i teraźniejszość, uświadomić sobie, że tylko w Tobie tkwi przyczyna takiej rzeczywistości jaka Cię otacza, zrozumieć na czym to polega, jaka jest konstrukcja energetyczna twórczej kreacji rzeczywistości. Mając to zrozumienie nauczysz się powoli w coraz większym stopniu panować nad swoimi emocjami, myślami i ciałem. To doprowadzi Cię do poznania samego siebie, swojego PRAWDZIWEGO JA i uświadomienia sobie, że do tej pory nie akceptując siebie, innych, otaczającej Cię rzeczywistości, przydarzających Ci się sytuacji, zdarzeń, wypadków…  walczyłeś sam ze sobą i blokowałeś swój dalszy rozwój stojąc w miejscu. Swoim buntem i walką sprawiałeś, że te same rzeczy wracały raz po raz czy to w tej czy innej formie, bo na poziomie duchowym, energetycznym wciąż blokowałeś ich przepływ zatrzymując je bądź tłumiąc w sobie, co sprawiało, że cały czas są z Tobą. Kiedy je uwolnisz uświadomisz sobie, że te ENERGIE (tak nazwijmy wszystkie osoby, wydarzenia, emocje, których odczuwanie nie synchronizuje z Twoim dobrym samopoczuciem) już dawno chciały pójść dalej ale to Ty trzymałeś się ich kurczowo nie pozwalając im się od Ciebie uwolnić.

167021_laka_kwiaty_promienie_slonca