zdrowie

Zdrowie – Twoja świadomość, Twój wybór

             Jedną z największych wartości niemal każdego człowieka jest zdrowie. Inne wartości to rodzina, związek partnerski, bezpieczeństwo, seks, władza, pieniądze, praca… Jednakże najczęściej na...
oddech

Jak wygląda sesja?

  Sesja oddechowa jest osobistym procesem energetycznym, podczas którego utrzymując oddech w specyficznej formie pozwalamy na uwalnianie z naszego ciała energii, które dotąd były...
167021_laka_kwiaty_promienie_slonca

Rebirthing

Rebirthing jest szybką i skuteczną metodą samodoskonalenia się i przywracania równowagi duchowej, psychicznej i energetycznej. Łączy ona w sobie techniki pracy z umysłem i...
oze-slonce

Oddech życia

Jak niewiele potrzeba, aby odnaleźć swoją własną drogę, cel do którego dąży każdy człowiek, nieraz nieświadomie i właśnie ono jest główną przyczyną chęci życia....

O mnie

Jacek JPG

 

 

Nazywam się Jacek Glacel, ur. 23.10.1970 r. Ukończyłem Prawo na Uniwersytecie Śląskim, Studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie,  Podyplomowe Studia Zarządzania i Umiejętności Menadżerskich na Uniwersytecie Śląskim, a szkołę średnią – Technikum Mechaniczne w Raciborzu. Od 24 lat jestem żonaty, żona ma na imię Monika. Mamy dwoje dzieci - córkę Patrycję lat 23 i syna Mikołaja lat 11.

Jakieś mniej więcej 19 lat temu wpadła mi w ręce książka Josepha Murphy’ego „Potęga podświadomości”. Od tej chwili zaczęła się moja nieustająca przygoda z boskim dziedzictwem człowieka i wynikającymi z niego możliwościami. W miarę nabywanego doświadczenia i wiedzy coraz bardziej rozumiałem dlaczego tylko niektóre modlitwy kierowane do Boga lub istot wyższych lub świętych są „wysłuchiwane”. Poznałem i zrozumiałem, że w żadnym wypadku nie zależy to od dobrej czy złej woli lub  ”widzimisię” Boga bądź innych wyższych istot  do których kierowane są prośby. Stopniowo zacząłem doświadczać i rozumieć, że Bóg stwarzając człowieka na obraz i podobieństwo Swoje wyposażył człowieka w Stwórcze możliwości, w związku  z czym nie musi odwalać za niego roboty, którą z ogromną satysfakcją każdy sam może wykonać. Na początku zajmowałem się sztuką afirmacji i wizualizacji. Jednak w tej praktyce czegoś mi brakowało. Skuteczność była uzależniona od dużego wysiłku i zaangażowania. Na dłuższą metę było to zbyt wyczerpujące.

Jak powiada stare mądre przysłowie: „kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel”. W 2008 roku poznałem Barbarę Kądziela z Czeladzi, która pokazała mi i nauczyła pracy z Rebirthingiem. To proces samorozwoju i wzrostu samoświadomości oparty na świadomym oddychaniu połączonym czy inaczej nazywanym kołowym. Oddech ten jest bardzo zbliżony do sposobu w jaki zdrowy człowiek oddycha podczas snu, z tym że w Rebirthingu w procesie bierze udział jeszcze świadomość, która w czasie snu jest wyłączona. Od tej pory ciągle odkrywam nowe możliwości boskiej energii życia, którą każdy człowiek dysponuje i ma w zasięgu „dziurek w nosie”.

Należę do Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich i posiadam Certyfikat tego Stowarzyszenia do pracy z ludźmi. Na uwagę zasługuje fakt, że wiedza, doświadczenie i umiejętności oraz gotowość do pracy z klientami są co roku weryfikowane przez Stowarzyszenie i Certyfikaty są rokrocznie odnawiane.

Prowadzę zajęcia indywidualne po wcześniejszym telefonicznym kontakcie, a dla osób posiadających pierwsze doświadczenia z oddechem zalecam warsztaty grupowe, które odbywają się co tydzień w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Rydułtowach . Podczas zajęć uczę ludzi świadomego oddechu i prowadzę przez proces integracji, odreagowania  i uwalniania urazów przeszłości, lęków i blokad emocjonalnych, które nie pozwalają żyć w „tu i teraz”, które uniemożliwiają samoakceptację i deprecjonują poczucie wartości w obliczu życiowych doświadczeń. Zachęcam do pracy nad sobą, w której Ci pomogę, w celu odnalezienia radości życia i spokoju wewnętrznego, zaprzyjaźnienia się z własnym oddechem i zrozumienia, jak jego energia wpływa na kreowanie Twojej rzeczywistości zarówno tej pozytywnej jak i negatywnej.

Zachęcam gorąco do wzięcia swojego losu we własne ręce, do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i zapraszam do pracy nad sobą na zajęciach.